Letos podeljene že desetič.
Če v Google vpišem »Trimove raziskovalne nagrade«, se na prvih straneh pojavijo zgolj zadetki iz lastne spletne strani Trimo raziskovalnih nagrad in nekaj omemb razpisa na portalih izobraževalnih ustanov. In postavi se mi vprašanje: »Zakaj mediji ne poročajo o tako priznanem in pohvale vrednem dogodku?«
Trimove raziskovalne naloge so bile letos podeljene že 10. leto, za najboljša diplomska, specialistična, magistrska dela in doktorske disertacije. Vendar Trimove raziskovalne naloge predstavljajo veliko več kot le priznanje uspešnim študentom in njihovim mentorjem.
Osebno me je na razpisu najbolj pritegnila ideja spodbujanja prenosa informacij in znanj, raziskovalne dejavnosti ter kreativnega razmišljanja, skupaj s povezovanjem študentov, mentorjev in predstavnikov različnih strok, od arhitekture, gradbeništva, kemije do prava, kadrov in ekonomije.
Po mojem mnenju je to zagotovo način, ki lahko pripelje do novih, inovativnih pristopov k reševanju problemov v sinergiji različnih znanj in pogledov.
Sočasno s podelitvijo Trimo raziskovalnih nagrad sta direktorica podjetja Trimo Trebnje, Tatjana Fink in podžupan Ljubljanske mestne občine Janez Koželj, uradno otvorila tudi Tribuno življenja, zmagovalno instalacijo mladih poljskih arhitektov na natečaju Trimo Urban Crash, ki je prav tako eden izmed projektov Trimo Trebnje za spodbujanje mladih k ustvarjanju in iskanju ustreznih rešitev.
Dogodek je bil poln navdiha in nove energije, ki bi jo zagotovo lahko osvojilo veliko več podjetji.