Med izvajanjem oglaševalske akcije smo opazili, da je precej visok strošek na klik, ko smo za strategijo plačevanja uporabili predlagano varianto s strani algoritma.
Med izvajanjem oglaševalske akcije smo opazili, da je precej visok strošek na klik, ko smo za metodo obračunavanja uporabili predlagano varianto s strani algoritma. Sistem je namreč predlagal CPMAV metodo (Cost Per Mille Active View), oziroma strošek na 1000 ogledov, ko je vsaj 50% oglasa vidnega vsaj sekundo.
To je pomenilo sicer precej ogledov, a izredno malo klikov in posledično visok strošek na klik.
Ob spremembi metode obračunavanja v CPC (Cost Per Click oziroma strošek na klik) in postavitvi ciljnega stroška na 0.08€ na klik, smo ob istem skupnem strošku dobili 3x več klikov na oglas. Torej 3x več neposrednih obiskovalcev spletne strani.
Ali več obiskovalcev spletne trgovine pomeni več prodaje?
Marketing sledi poslovnim strategijam in ciljem, zato je vsak parameter, ki ga spremljamo, podrejen končnemu vprašanju: ali bomo povišali uspešnost naše organizacije?
Povišanje obiska ne pomeni nujno povečanje uspešnosti, saj se poveča možnost, da pridobivamo obiskovalce, ki v spletno trgovino pridejo iz drugih razlogov in ne opravijo nakupa.
Ali torej spremeniti načina obračunavanja v digitalnem marketingu in oglaševanju?
V našem primeru so vsi drugi parametri oglaševalske akcije ostali enaki. Torej pridobivamo še vedno enako ciljno skupino z isto vsebino in isto ponudbo.
V kolikor zgolj s spremembo načina obračunavanja pridobimo več obiskovalcev v spletno trgovino, je seveda odgovor pritrdilen - splača se spremeniti način obračunavanja. To namreč privede do več nakupov, kar se je odražalo v poslovnih podatkih našega naročnika.
Uspešnost algoritmov v digitalnem oglaševanju
Algoritmi so predvsem uspešni v delu, ki ga v marketingu imenujemo kreativnost oziroma ustvarjalnost. Z neomejenim kombiniranjem različnih tekstov in medijskega materiala (slike, video) ter prikazovanja tega v obliki različnih oglasov izredno veliki populaciji uporabnikov je namreč statistično možno ugotoviti, katera kombinacija je najbolj ustrezna za prikazovanje (vodi v klike).
Algoritmom predvsem zmanjkuje podatkov (zaradi GDPR in drugih uredb) o tem, kateri od teh klikov na koncu vodijo v nakupe. Skladno s tem je zanesljivost v optimizaciji izbire ciljne skupine nekoliko nižja, kot bi si v idealnih razmerah želeli.
Si želite podobnega uspeha v svojem digitalnem marketingu?
Izberite digitalni marketing z dodano vrednostjo.
Želite postati del najbolj unikatne skupnosti digitalnega marketinga?
Vpišite svoj elektronski naslov in počakajte posebno vabilo: