Nekako smo se privadili na to, da kratko načrtujemo in hitro izvajamo. Časa ni, zahteve so. A kaj je pri tem "higienski minimum"? Projektni načrt najmočneje vpliva na uspešnost prireditve. A vendar, kolikokrat se prireditve resno načrtujejo - in predvsem, kako resno? Kolikokrat si naredimo recimo mrežno strukturo ciljev, ki jih želimo doseči?
Kolikokrat si sploh zapišemo cilje in jih nimamo le v glavi? In kdo še ima danes čas za resnični projektni načrt prireditve?
Veliko medijsko odmevnih in uspešnih prireditev izvajajo ljudje, ki so izjemni praktiki, vztrajni in odločni ter predvsem polni energije. Njihova vnema in trud pritegne množice. In dvomim, da si vsak izmed njih pripravlja podrobne načrte. Veliko aktivnosti in priprav se odvija spontano, po občutku, veliko aktivnosti se improvizira.
A vendar naše izkušnje kažejo, da je vsakič, ko je bil narejen projektni načrt, prireditev bila veliko uspešnejša. Predvsem doseženi cilji. Zatorej, miško in tipkovnico v roke, zberite ekipo in začnite načrtovati vse vaše prireditve. "Higienski minimum" je vsaj seznam aktivnosti za vsakega člana ekipe s časovnimi omejitvami.
Pomen natančnega načrtovanja