V svojem članku na MarketingProfs.com Jonathan Kranz govori o zgrešenih priložnostih, ki jih opaža pri mnogih spletnih straneh: "Saj ne, da bi bilo kar koli posebej narobe s spletnimi stranmi, vendar se te strani ne povezujejo s svojimi strankami na pravilni način." Tako podjetja ne uspejo izkoristiti potenciala, ki bi ga spletna stran lahko imela."
Pri tem izpostavlja 3 točke, na katere moramo biti pri oblikovanju ali prenovi spletne strani še posebej pozorni:
1) Ne kopirajte spletne strani konkurence
Pogosto se prenove ali oblikovanja spletne strani lotimo tako, da pregledamo čim več spletnih strani konkurenčnih podjetij (pa tudi drugih), potem pa skušamo posnemati vse tisto, kar se nam zdi dobro in uporabno. Pri tem sploh nimamo nobenih informacij o tem, kako sploh funkcionirajo te strani, koliko obiska imajo, kako so obiskovalci zadovoljni z njimi.
Pomembneje je, da čim natančneje preučite svoje obstoječe in potencialne stranke - kakšne informacije iščejo na spletu, na kakšen način jih iščejo, katera družabna omrežja uporabljajo, kakšne so njihove nakupne navade, katere medije spremljajo. V katerih mikro trenutkih jim boste ponudili optimalno informacijo?
2) Povežite svojo spletno stran s širšo prisotnostjo na spletu
Jonathan Kranz pravi, da je spletna stran le križišče, ki ga obiskovalci prečkajo na svoji poti do drugih družabnih spletnih destinacij. Danes so spletne strani podjetij in organizacij le eden izmed virov informacij. Vedno pomembnejši so različni blogi, družabna omrežja, forumi.
Zato se ne osredotočite le na svojo spletno stran, temveč gradite spletno prisotnost tudi na druge načine - s sodelovanjem na forumih, pisanjem bloga, izgradnjo svojih strani v okviru spletnih skupnosti.
3) Strukturo spletne strani prilagodite vsebini
Najprej razmislite o vsebini, ki jo želite prestaviti na svoji spletni strani, šele nato se začnite ukvarjati s strukturo in obliko. Ali kot pravi Jonathan: "Nikomur ne pade na pamet, da bi oblikoval platnice, izbral vezavo in napisal kazalo preden je sploh napisal knjigo. Vendar v primeru spletnih strani pogosto počnemo prav to: najprej zgradimo strukturo, nato pa s tekstom zapolnimo prazna mesta v tej strukturi."
Celoten članek Jonathana Kranza s še več nasvetov, na kaj je treba biti pozoren pri oblikovanju spletne strani, lahko preberete tukaj.