Na spletu obstaja veliko orodij, ki nam omogočajo hiter in enostaven zagon spletnega trgovanja. Z nekaj kliki in osnovnim znanjem delovanja spletnih strani lahko vzpostavimo solidno spletno stran, naložimo fotografije produktov ter zaženemo nov spletni projekt.
Kupci, dobrodošli.
Izgleda obetavno, dokler ne pride do prvega nakupa in prvih vprašanj. Smo pravilno definirali vrsto pošiljke in se povezali z dostavno službo? Kje in kako naj oglašujem? Kako je že z GDPR-jem? Od prvih obiskov je minil mesec dni.
Kje so moji kupci?
Uspešnost spletne trgovine
Uspešnost je odvisna od številnih dejavnikov kot so tržna niša in s tem povezana konkurenca, trenutno povpraševanje (povpraševanje po prehranskih dopolnilih za dvig imunskega sistema je v času koronavirusa strmo naraslo), navade kupcev, …Na dejavnike uspeha kot so izjemna uporabniška izkušnja, dovršena ponudba in učinkovita promocija lahko neposredno vplivamo, zato je temu potrebno posvetiti največ pozornosti.
Ali spletno trgovino zagnati samostojno?
Odvisno od naših pričakovanj.
Znanja.
Za rezultate, ki jih večina pričakuje ob zagonu spletne trgovine je potreben ustrezen marketinški načrt in strategija.
Ta bo pred odprtjem trgovine ustrezno definiral njene lastnosti, strategijo, oglaševanje, ...
Pri tem je priporočljivo izbrati marketinško ekipo, ki jo sestavljajo specialist za marketing in digitalni marketing, oblikovalec, fotograf in programer.
Predali vam bodo znanje učinkovitega vodenja celotne spletne trgovine in marketinga, ki je ključni dejavnik pri povečanju prodaje in prodajnega procesa in izhodiščna točka v svet spletnih trgovin.
Vizija in zgodba spletne trgovine
Spletne trgovine se je potrebno lotiti strateško. Z jasnimi cilji in vizijo. S konkretnim odgovorom na vprašanje: kaj in komu prodajam? Z razvito lastno zgodbo in željo ponuditi svoj izdelek ali storitev novim kupcem.
Izdelek, v katerega 100 % verjamete in trdno stojite za njim. Le tako bodo vaše besede na spletni strani pristne in kupci bodo začutili vrednost vaših izdelkov.
Primer dobre prakse: Spletna trgovina z unikatnim nakitom
Izdelali smo spletno trgovino unikatnega nakita iz premoga, Kuolmi. Avtorica in oblikovalka nakita, Marjeta Hribar, je pred tem imela nekaj izkušenj s spletno prodajo, ki je pretežno potekala preko družbenega omrežja Facebook. Zaradi količine naročil in nepreglednosti izdelkov, se je odločila za spletno trgovino.
Prvi korak do spletne trgovine
V naslednjem delu bloga bomo govorili o prvem koraku v svet spletne trgovine ter o pomenu verbalne in neverbalne (vizualne) komunikacije v spletni trgovini. Kar 93 % kupcev vizualno izkušnjo imenuje kot ključni dejavnik pri nakupnih odločitvah. Preverili bomo, zakaj.