Če imate veliko strank, obstaja precej možnosti, da so vaši zaposleni neprijazni do njih.
Neprijazni natakarji
Vstopiva v znano staro mariborsko gostilno "pri nekem drevesu", pozdraviva in le nekaj pogledov bližnjih gostov daje vtis, da naju je kdo opazil. Sprehodiva se po polnih prostorih, najdeva kotiček za 2 osebi in sedeva.
Dokaj hitro se k mizi postavi kelnerca, naju pogleda ter z očmi vpraša, kaj želiva. Hrana je odlična, zato se tja dokaj redno vračava. Že kar vajena "domačega" odnosa. A le kaj si o tem mislijo turisti, ki so prišli na enkraten spust po pohorskih strminah?
Pogodbena prijaznost
Zato cenim velike gostinske sisteme, kjer imajo prijaznost verjetno napisano v pogodbi o delu. Sploh ta je nenavadna, ko ob očitno pomanjkljivem številu osebja in gnečah vzdržujejo prijaznost.
Izdelajte si trening prijaznosti
Če imate torej veliko število strank in so vaši zaposleni zelo obremenjeni, začnite vaditi in trenirati prijaznost. Izdelajte si nekaj tipičnih načinov izražanja prijaznosti.
Prijeten pozdrav, zanimiv zaključek. Pozitiven odnos do svojega dela in zadovoljevanja stranke. Trenirajte prijaznost pri svojih zaposlenih.
Opozarjajte na odnos in če je treba, postavite to v opis delovnega mesta. Kajti nič druga vam ne bo tako pozitivno vplivalo na zadovoljstvo in lojalnost vaših strank.
In nič druga ne bo tako obogatilo vaš marketing, kot pozitivno vedenje zaposlenih.
Nič druga ne bo tako obogatilo vašega marketinga.